Spousta možností vyžití

Aktivity v okolí

Na Vranovsku si každý najde to své, nudit se u nás rozhodně nebudete!

V'RUN OFF' PARK

Rozlehlý zábavní areál pro celou rodinu s řadou stylových atrakcí inspirovaných přírodou a životem na venkově. Na ploše 30.000 m2 nabízí nejrůznější herní aktivity jako například obří 3D bludiště zavěšené 7 metrů nad zemí, nebo houpačky všech možných tvarů a velikostí, také nejrůznější dřevěné prolézačky ve tvaru zemědělských strojů a nářadí.

Smyslem areálu totiž není jen pohyb a zábava na čerstvém vzduchu, ale i ponaučení. Děti si tu rozvíjejí motorické schopnosti, poznávají základy mechaniky, fyzikální zákony, ale i přírodu.

Zámek Vranov nad Dyjí

Klenot evropského baroka vypínající se na strmé skále nad řekou Dyjí vznikl přestavbou ze zeměpanského hradu připomínaného poprvé k roku 1100. Současnou podobu zámku, mu vtiskl po ničivém požáru v roce 1665 hraběcí rod Althannů.

Koncem 17. století byla podle projektu významného evropského architekta Jana Bernarda Fischera z Erlachu zahájena náročná přestavba na honosný barokní zámek.

Hrad Bítov

Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů České republiky. Leží na ostrohu obtékaném řekou Želetavkou nedaleko soutoku s Dyjí. Zrcadlí se ve vodách Vranovské přehrady (zbudované roku 1934), jejíž vody zatopily prastarou obec Bítov v podhradí.

Hrad byl založen v 11. století na místě původního slovanského sídliště a velkomoravského hradiště, a to jako první z řetězce pevností, které měly chránit jižní hranici přemyslovského státu. Je pravděpodobně nejstarším hradem celého moravsko-rakouského Podyjí.

Vranovská pláž

Vranovská přehrada - jedna z nejteplejších a nejčistších přehrad v České republice! Atraktivní místo pro letní rodinnou dovolenou s dětmi. Cykloturistika, adrenalinové zážitky, rekreace, památky, výlety do přírody, to vše v malebném koutě jižní Moravy.

Nejen děti potěší několik víceúčelových venkovních hřišť, tobogán, brouzdaliště, vodní fotbal, zorbing a řada atrakcí ve vodě i na suchu. Návštěvu Vranovské pláže si však kromě koupání můžete zpestřit i zapůjčením horských kol, vodních šlapadel, elektrolodí, paddleboardů nebo surfů, anebo si vyzkoušet lanový park a adrenalinové zážitky, jako třeba big-swing z Bílé lávky…

U Vodnáře

Restaurace u Vodnáře na Vranovské přehradě je jednou z oblíbených destinací pro milovníky dobrého jídla a krásného výhledu. Jedním z nejvýraznějších prvků restaurace je bezesporu její poloha. S venkovním posezením přímo u vody mají hosté možnost vychutnat si své jídlo nebo pití s úchvatným výhledem na Vranovskou přehradu a okolní přírodu. Naše restaurace je proto ideálním místem nejen pro romantické večeře ve dvou, ale také pro rodinné oslavy či setkání s přáteli.

Víme, že dobrá pizza je založena na kvalitních čerstvých surovinách, dodržování správných výrobních postupů a dobrých lidech v kuchyni i za pecí.

Turistický vláček

Vláček o kapacitě 36 osob (48 včetně dětí) s dvěma vagonky. Turistický vláček lze využít za příznivého víkendového počasí během května a června, v červenci a srpnu každý den a dále pak v září opět o víkendech.

Trasa vede z pláže Vranovské přehrady se zastávkami na hrázi, parkoviště za hrází, Vranov nad Dyjí (Zámecký hotel, náměstí), parkoviště pod zámkem (zrcadlové bludiště, akvária), zámek, pevností muzeum a V´Run´Off.

NP Podyjí

Národní park Podyjí je nejmenším národním parkem České republiky a jediným národním parkem na Moravě. Jde o výjimečně zachovalé říční údolí mimořádně bohaté na faunu i flóru.

Tento nejmenší národní park České republiky se rozkládá podél řeky Dyje protékající 40 km dlouhým, hlubokým meandrovitým údolím mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Těžko přístupné strže se tu střídají s nivními loukami a společně tvoří snovou a fascinující krajinu. Nedotčená příroda, meandrující řeka Dyje, romantické vyhlídky...